تحلیل بازار مسکن در سال جاری۱۳۹۸/۰۳/۰۹

 

بازار مسکن در سال جاری نیز همانند بازارهای دیگر از آسیب های اقتصادی در امان نمانده و با کاهش چشمگیر تعداد معاملات به نسبت سال قبل با رکود و رخوت دست و پنجه نرم می کند. کارشناسان ادامه این روند را یک بازی دوسر باخت برای مشتریان و عرضه کننده گان مسکن می دانند.

اوضاع نا به سامان بازار نیمه تعطیل مسکن

گزارش تحلیلگران بازار مسکن از وضعیت نا به سامان و اوضاع وخیم این بازار در ماه جاری خبر می دهد. هر چند که در بحث حجم معاملات انجام شده در حوزه فروش آپارتمان با افزایش دو برابری نسبت به ماه فروردین(که نیمی از آن تعطیل است) مواجه هستیم اما کاهش شدید حجم معاملات مسکن نسبت به اردیبهشت ماه سال گذشته بازار و وضعیت مسکن را با بحران مواجه کرده است.

در فروردین ماه امسال با کاهش تعداد معاملات مسکن به کمتر از 4 هزار فقره رکود و خواب بازار مسکن به عمیق ترین نقطه خودش رسید و همین قضیه نگرانی برای وضعیت بازار مسکن در اردیبهشت ماه را افزایش داد. بسیاری از کارشناسان و دلالان فعال در این حوزه از کساد بازار در این ماه خبر دادند که الیته طبق بررسی های اولیه تعداد حجم معاملات در سامانه اطلاعات بازار املاک، این پیشبینی ها به وقوع پیوسته است و در اردیبهشت امسال با کاهش 40 درصدی حجم معامله نسبت به زمان مشابه سال قبل مواجه شدیم.