کانال های صادرات فولاد و عوامل تاثیر گذار آن۱۳۹۸/۰۳/۰۷

کانال‌های صادرات فولاد قابل تحریم نمی باشد

 در خصوص صادرات فولاد به گزارش ماین نیوز به نقل از احمد دنیا نور درباره تاثیر تحریم‌های جدید آمریکا بر صادرات فولاد گفت: با توجه به تحریم های سال های گذشته ما همچنان در این تحریم ها هستیم و این تحریم ها هیچگونه اثری روی میزان صادرات فولاد ما نخواهد داشت زیرا با وجود این شرایط باز هم به فروش داشته ایم و فقط صادرکنندگان نسبت به قبل زحمت بیشتری می کشند.

عضو هیئت مدیره انجمن فولاد ایران تصریح کرد:  هیچگاه کانال های صادرات فولاد قابل تحریم نمی باشد  زیرا با وجود تحریم های مالی و بانکی  که از سال های قبل  بر ما وارد شده ما همچنان به صادرات فولاد خود ادامه داده ایم و حتی با وجود این شرایط نسبت به دو سال قبل با افزایش نه میلیون تنی صادرات مواجه بودیم پس با این وجود صادرات ایران به راحتی قابل تحریم نمی باشد.

ایشان درباره وضعیت صادرات فولاد در سال 97 گفت: درباره کاهش ده درصدی صادرات فولاد باید گفت باز هم سال پر رونقی در خصوص صادرات فولاد داشتیم و علت این کاهش تقاضای بازار داخلی بود و از آنجا که اولویت با تامین نیاز داخلی بازار است، با این کاهش روبرو شدیم و امید است که در سال 98 این رونق ادامه پیدا کند و با افزایش صادرات روبرو شویم.


برنامه ریزی هدفمند جهت رونق صادرات فولاد

 درباره رونق صادرات فولاد مدیرعامل فولاد جنوب افزود: با برنامه ریزی هدفمند می توانیم موجب رونق واحد های کوچک فولادی شویم. در حال حاضر جهت تامین نیاز آهن و فولاد مناطق سیل زده کشور مذاکراتی با دولت انجام گرفته است تا از این طریق باعث تقویت واحد های کوچک شوند و همچنین تمامی فولاد سازان کشور برای تامین نیاز فولاد مناطق سیل زده کوشش می کنند.

ایشان درباره  مشکلات این صنعت گفت: در خصوص کامل شدن زنجیره تولید و صادرات سنگ آهن مشکلاتی وجود دارد که در آینده ممکن است گریبانگیر شود ضمن آنکه در حال حاضر وجود سود های زیاد و معوقات بانکی موجب شده که واحد های تولید فولاد با مشکل مواجه شود ما در حال حاضر  صد و پنجاه  واحد فعال فولاد داریم که افراد مفول به کار در آنها به یک ملیون نفر می رسد..

https://ahangostarasia.ir/

بازگشت