حضور قدرتمند خوزستان در سمپوزیوم فولاد۱۳۹۷/۱۲/۰۲

دنیای معدن - بیست ویکمین سمپوزیوم فولاد ایران با موضوع اثرات رشد نامتوازن صنعت فولادبر پایداری آن

به همت انجمن آهن و فولاد ایران  وبا حضور خداد غریب پورمعاون وزیر صنعت ،معدن و تجارت و سایر مدیران

 صنعت فولاد 30 بهمن 97 در سالن همایش همایش های نمایشگاه بین المللی جزیره کیش آغاز شد.

 

 دکتر خداداد غریب پور معاون وزیر صمت و رئیس  هیات عامل ایمیدرودر مراسم افتتاحیه سمپوزیوم فولاد 97 اظهار داشت: مدیران ومحققان باید به دنبال عوامل موثر در پویایی صنعت فولاد باشند در حال حاضر در فضای کنونی ،کشوری همچون کره جنوبی که فاقد ذخایر سنگ آهن است به عنوان یکی ازبازیگران این حوزه با واردات مواد معدنی و فولاد سازی نقش آفرینی می کند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو در ادامه بیان داشت: توسعه بخشهای اکتشاف ، استخراج و سرمایه گذاری با رویکرد تشکیل کنسرسیوم، نیاز بخش معدن و صنایع معدنی است. وی در عین حال پیشنهاد داد: بررسی کاهش ابزارهای هزینه های تولید ومصرف انرژی می تواند از موضوعات کاربردی این سمپوزیوم باشد.

غریب پور  با اشاره به کسب جایگاه دهم ایران در صنعت فولاد جهان افزود:رشد فولاد در دنیا در سال 2018 حدود 5 درصد بوده، در حالی که این رشد در ایران حدود 14 درصد می باشد. و ظرفیت تولید فولاد در کشور به 35 میلیون تن رسید؛همچنین در نه ماهه اول سال7/5 میلیون تن برابر با 3/5 میلیارد دلار صادرات داشته ایم که نسبت به سال گذشته 11 درصد رشد داشته است.

محمد کشانی مدیر عامل فولاد خوزستان در افتتاحیه این نمایشگاه گفت:سمپوزیوم فولاد 97 سازو کاری برای ارائه توانمندی فولاد خوزستان است.

کشانی هم اندیشی وتبادل تجارب را بعنوان مهم ترین رهاورد سمپوزیوم یاد کرد و کفت:حضور شرکت های زنجیره فولاد در نمایشگاه و آشنایی بادستاوردهای جدید این صنعت موجب ارتقای دانش و ارئه چشم انداز جدید برای سال های آینده خواهد شد.وی با اشاره به تاثیرگذاری نمایشگاه سمپوزیوم بر جهت گیری بازار فولاد بیان اشت: در این نمایشگاه سمت و سوی حرکت بازار فولاد بدان معنا که چه مقدار آن به سمت بازار داخلی ویا بازار خارجی حرکت می کند را نشان می دهد.افزایش تولید فولاد در کشورامر صادرات را به صورت ویژه ای حائز اهمیت نموده که تمامی کشورهای تولید کننده محصولات فولادی به دنبال افزایش ظرفیت خود از محل صادرات هستند.

منبع: دنیای معدن

تماس با ما:

اینستاگرام:ahangostarasia@

تلگرام:ahangostarasia

.

 

بازگشت