یک تحلیل نادرست و دواتفاق اثر گذار بر صنعت فولاد۱۳۹۷/۱۱/۲۹

دنیای معدن- روند قیمت های جهانی تا حد زیادی به نتیجه مذاکرات آمریکا و چین بستگی خواهد داشت.

به گزارش دنیای معدن شایعاتی مبنی بر از دور خارج شدن معدن واله( بزرگترین سنگ آهن جهان واقع در برزیل) و حذف 70 میلیون تن سنگ آهن و رشد قیمت های جهانی و افزایش تقاضای فولاد از سوی کشورهای همسایه در برخی کانال های خبری و تحلیلی مطرح شده است.

سید بهادر احرامیان رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: ذخایر اثبات شده سنگ آهن در دنیا حدود 180 میلیارد تن بر آورد شده و این حجم ذخیره، کفایت بیش از 100 سال تولید صنعت فولاد جهان را خواهد کرد. ضمن اینکه برخی از تحلیلگران معتقدند با توجه به قابلیت بازیافت فولاد، اگر چه فولاد بازیافت شده به چرخه تولید باز گردد نیاز به استخراج تمام ذخیره سنگ آهن نخواهد بود.

وی افزود با توجه به مشکلاتی که در محدوده معدن واله رخ داده ، عملیات استخراج سنگ آهن از این معدن موقتا دچار مشکل شده ؛ولی پیش بینی می شود این معدن ظرف ما ه های آینده مجددا به مدار تولید باز گردد. این موضوع ، در کوتاه مدت قیمت های جهانی سنگ آهن راافزایش داد؛ ولی در حال حاضر قیمت سنگ آهن مجددا کاهش داشته است. اینکه تصور کنیم مشکلات معدن واله  روند قیمت های جهانی را تحت تاثیر قرار خواهد داد،چندان منطقی نیست و فقط احتمال نوسان کوتاه مدت می رود.

مدیر عامل فولاد یزد در رابطه با قراردادهای فولاد سازان با کشورهای همسایه گفت:قراردادهای صنعت فولاد،قرارداد بلند مدت نیست وطرح این موضوع که مشتریان صادراتی به دنبال قرارداد بلند مدت برای خرید فولاد هستند صحت ندارد.

این فعال صنعت فولا در خاتمه تصریح کرد:روند قیمت های جهانی تاحد زیادی به نتیجه مذاکرات تجاری آمریکا و چین بستگی خواهد داشت. اما قیمت محصولات فولادی ایران به نتیجه تصمیمات شورای نگهبان و تصویب یا عدم تصویب پالرموو FATF هم وابسته است. در صورت عدم تصویب شورای نگهبان ،صادرات هم با مشکلاتی مواجه خواهد شد.

 منبع:  دنیای معدن

تماس با ما:

تلگرام:ahangostarasia@

اینستاگرامahangostarasia:

 

بازگشت