احداث بزرگ ترین کارخانه فولاد خصوصی کشوردر هشترود۱۳۹۷/۱۱/۱۶

دنیای معدن- فرماندار هشترود از احداث بزرگترین کارخانه فولاد خصوصی کشور در هشترود خبر داد.

به گزارش دنیای معدن،امین امینیان در نشستی با خبرنگاران اظهار کرد: ساخت بزرگترین کارخانه فولاد خصوصی کشور با هزینه 1،100میلیاردتومان تا29 بهمن سال جاری در شهرک صنعتی پرفسور هشترودی کلنگ زنی می شود.

وی ادامه داد:3500 نفر به صورت مستقیم و15 هزار نفر به صورت غیر مستقیم در این کارخانه صاحیب شغل می شوند و روزانه به اندازه 800 تریلی محموله میلگرد، آهن و نبشی بارگیری خواهد شد.

وی از راه اندازی واحد تولید حلال های صنعتی در پالایشگاه پتروشیمی ارکان پارس هشترود در هفته آینده خبر داد و اضافه کرد:شهرستان هشترود دهه فجر شاهد افتتاح 77پروژه با اعتبار نزدیک به 16 میلیون تومان خواهد بود که با کمک تسهیلات دولتی با بهره کم کارخود را شروع کرده اند.

امینیان اظهار کرد:پروژه های  دو میلیارد تومانی مخابراتی،مجموعه در مانگاه تامین اجتماعی با هزینه 14 میلیارد تومانی از دیگر پروژه هایی هستند  که در دهه فجر کلنگ زنی و یا به بهره برداری خواهند رسید.

وی ادامه داد:همچنین سال آینده تمامی 7750 هکتار اراضی سد سهند هشترود که چندین سال بود بلا تکلیف مانده بود به زیر کشت آبی خواهد رفت.

امینیان ادامه داد : در شهرستان هشترود اقدامات قابل توجهی انجام گرفته و ظرفیت های موجود شناسایی شده و بر اساس آمایش سر زمینی در سه محور کشاورزی،گردشگری و معدن برنامه ریزی شده است تا در آینده شاهد توسعه همه جانبه این شهرستان باشیم.

منبع: دنیای معدن

تماس باما:

تلگرام:ahangostarasia@

اینستاگرام:ahangostarasia

 

بازگشت