تقویت قدرت خرید مسکن مردم۱۳۹۷/۱۰/۲۲

وزیر راه و شهر سازی مدل جدید تقویت قدرت خرید مردم در بازار مسکن را تشریح کرد و گفت:در پهنه های تجاری به سازندگان امتییازاتی می دهیم تا بتوانند مزیت های سودآور را از این محل تا مین کنند تا به این ترتیب مسکن با قیمت تمام شده عرضه شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم محمد اسلامی در جمع خبر نگاران در پاسخ به پرسش تسنیم در خصوص افزایش سقف وام خرید مسکن ،اظهار کرد؛آیا افزایش وام مسکن به ارتقای توان خرید مردم کمک می کندمن اینگونه فکر نمی کنم.

وی بابیان اینکه «برا ارتقای تقاضای خرید مردم یک مدل کار آمد را طراحی کرده ایم»افزود: براین اساس از طریق سیستم اعتباری خرید انبوه مصالح ساختمانی انجام می شود که مراحل اجرایی آن با بانک عامل در حال پیگیری است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر به سازندگان مسکن در پهنه های تجاری امتیازاتی می دهیم تا بتوانند مزیت های سود آوری را از این محل تامین کنند به این ترتیب می توانیم مسکن را با قیمت تمام شده وبا تخفیف قیمت در مصالح به مردم واگذار کنیم.

وی همچنین در رابطه با وضعیت مبهم شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی گفت:تعلیق رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور را بایک مدلی رفع کردیم . شورای مرکزی تشکیل جلسه نمی داد وبه اصطلاح آبستراکسیون می شد، در این راستا با اعضای شورای مرکزی جلسه ای بر گزار شد وبه آنها (حدود15)نفر از اعضا که یا در انتخابات رای نیاورده بودند یا این که شرکت نکرده بودند گفتیم برای ریاست سازمان تصمیم گیری کنند.

وزیر راه و شهر سازی با ابراز این که ادامه روند کنونی شورای مرکزی نظام مهندسی به لحاظ قانونی اشکالی ندارد ، اظهار کرد:رئیس سازمان را باید شورای مرکزی تایین کند، تصمیم به ادامه ریاست-رجبی-است که به کارش ادامه می دهد، در غیر این صورت اعضاسه نفر را معرفی می کنندو وزیر یک  نفر از آنها را برای ریاست شورای مرکزی به رئیس جمهور معرفی خواهد کرد  .

اسلامی تاکید کرد:انتخاب رئیس در دستور کار شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور است و اگر جلسه ای در این رابطه برگزار نمی کنند باید این مساله را خودشان پیگیری کنید.

منبع:خبرگزاری تسنیم

تماس باما:

تلگرام:ahangostarasia@

اینستاگرام:ahangostarasia

بازگشت