تولید آهن اسفنجی در چادرملو۱۳۹۷/۱۰/۱۹

تولید آهن اسفنجی در چادر ملو/ بهترین اتفاقها در دوران تحریم برای ما رخ داد/چادر ملو از تحریم نمی هراسد

دنیای معدن: ما همیشه برای توسعه فعالیت های خود به فکر بومی سازی هستیم ودر تمامی این سالها بر روی  اعتقاد خود محکم ایستاده ایم بتابراین از تحریم ها نمی هراسیم

محمود نوریان مدیر عامل مجتمع صنعتی و معدنی چادرملو ضمن بیان این مطلب گفت: در شرکت چادر ملو در این زمینه سالهای پیش از این فعالیت داشتیم که قطعات را بومی سازی کنیم زیرا معتقد هستیم که با 50 سال سابقه ، باید خیلی از موارد را خودمان انجام دهیم به خصوص که در شرایط سخت تحریم قرار داریم.

وی ادامه داد :ماتوانستیم در این سالها حدود یازده هزار قطعه را در شرکت خودمان بومی سازی کنیم ما با شرکت هایی همکاری داشتیم که الان خودشان برند شدند وتا قبل از تحریم اولیه حتی بعضی از این شرکتها قطعاتشان را به کشور هایی مثل سوئد صادر می کردند.

نوریان خاطر نشان کرد: این شرکتها توسط همکاری با ما توانستند قطعات فوق العاده با کیفیتی بسازند . در دوره های قبل که قطعات ساخت خارج را استفاده می کردیم، ساعت کار خیلی از قطعات پایین  بود .ماتوانستیم با همکاری شرکت های داخلی عمر مفید قطعات را بالا برده  و راندمان هر خط تولید کنسانتره را از 1.2 به 1.4 میلیون تن در سال برسانیم.

وی تصریح کرد: انجمن فولاد ایران به فکر بومی سازی افتاده و همین طور که دکتر سجانی اعلام کرد در نمایشگاه فولاد می توانیم از یکدیگر اطلاعات جامعتری به دست آوریم و سازنده ها همکاری بهتری با ما انجام داده  و ما هم بدانیم که سازنده ها چه کارهایی می توانند انجام دهند .میر عامل چادر ملو در مورد عملکرد 9 ماه گذشته زیر مجموعه خود گفت: در سال 97، تولید کنسانتره را به ظرفیت کامل هر خط2/1رسانده و گندله سازی از 3.4به 3.8 رسیده وامیدواریم به 4 میلیون تن برسد.

وی افزود: در سال گذشته یک مجموعه فولادی راه اندازه کردیم با تولید 450 هزار تن و امسال این میزان به800هزار تن رسید . نوریان با اعلام تولید آهن اسفنجی در مجتمع چادرملو گفت:این یک خبر خوش است زیرا با آهن اسفنجی تولیدی خودمان تولید نهایی را انجام می دهیم و با این روند سوددهی شرکت هم افزایش پیدا خواهد کرد ودر سال آینده تولید و ظرفیتت کارخانه فولاد را به 1/3 می رسانیم.

وی تاکید کرد: ما هیچوقت دل نگران تحریم ها نیستیم اتفاقا کارخانه فولاد خودرا در تحریم دوره اول انجام ساختیم.

از صفر تا صد را در دوره تحریم ایجاد کرده و نگران هیچ چیز نبودیم.نوریان افزود : خوشبختانه در حال حاضر زنجیره فولاد درشرکت ما تکمیل شده و از معدن تا شمش فولاد و حتی در واحدهای شاهرود وابر کوه تا تولید میلگرد هم در دست خودمان است.

منبع: دنیای معدن

تماس با ما:

تلگرام:ahangostarasia@

اینستاگرام:ahangostarasia

بازگشت