نگرانی دبیر کل اتحادیه معدن ۱۳۹۷/۱۰/۱۲

دبیرکل اتحادیه معدن:ببش از آنکه نگران تحریم های ترامپ باشیم ،از سیاست های جهانگیری می ترسیم

دبیر کال اتحادیه تولید کنندگان و صادر کنندگان محصولات معدنی  ایران با بیان اینکه مشکل اساسی بخش معدن متولی این صنعت است ،گفت:وقتی مدیر دولتی  درب اتاق خودرا به روی فعالان اقتصادی می بندد چگونه می توان به کسب و کار امیدوار بود.

کامران وکیلی در گفتگو با خبر نگار اقتصادی خبر گذاری تسنیم،با اشاره به این که بخش معدن امروز با مشکلات متعددی روبه رو است،اظهار داشت:در بخش سنگ آهن  معادن متاسفانه در مقطعی متهم به خام فروشی شدند اما بعد از اینکه واحدهای فر آوری در این معادن مستقر شد این مشکلات بر طرف،امااعمال قوانین جدید دولتی و حتی هزینه های بالای حمل و نقل موانع فعالیت آنها را بیشتر کرده است.وی بابیان اینکه در این شرایط سخت تحریم دولت باید در کنار فعالان اقتصادی کشور باشد ،افزود:متاسفانه این روزها دولت گوش شنوایی برای شنیدن دردهای غعالان اقتصادی ندارد .ما به هیچ عنوان نگران تحریم های بین المللی نیستیم، اما نگرانیم که دولت در تصمیم های متعدد هر روز بخشنامه جدیدی را ابلاغ کند.

دبیرکل اتحادیه تولید کنندگان و صادر کنندگان محصولات معدنی ایران،گفت:پیش از آین که آقای رحمانی به عنوان وزیرصنعت انتخاب شوند در جلسات با فعالان اقتصادی می گفتند یکی از اتاقهای طبقه دهم وزارتخانه به تشکل ها اختصاص داردو آنها می توانند در این اتاق همفکریهای لازم را را با وزارتخانه داشته باشند ، اما در عمل تمام این موضوع فراموش شد ، حتی آقای شافعی رئیس اتاق بازرگانی در یک جلسه کتابچه ای را بلند کرد و آن را مربوط به نامه نگاریهای متعدد فعالان اقتصادی با دولت دانست که بدون نتیجه مانده است.

وکیلی با تاکید بر این که چرا دولت بخشنامه ای فاقد کار کارشناسی ابلاغ می کند،تصریح کرد:من از اینکه آقای ترامپ هر روز صحبت از اعمال تحریم های جدید کند ،نمی ترسم اما از این می ترسم که معاون اول رئیس جمهور در سخنرانی هایش از سیاستگذاری هایی صحبت می کند. نه تنها عائدی برای فعالان صنعت نداردبلکه آنها را نگران تر می کند. به عنوان نمونه در مقطعی آقای جهانگیری صحبت از پرداخت دلار 4200 تومانی مطرح کرد که در عمل این موضوع نه تنها برای کشور موثر نبود بلکه اشکالات زیادی را فراهم کرد.

وی با تاکید بر این که مشکل اساسی بخش معدن متولی بخش این صنعت است ،گفت: همیشه صحبت های مختلفی در مورد بخش نامه های امنیت سرمایه گذاری ،بهبود فضای کسب و کار مطرح است اما وقتی مدیر دولتی درب اتاق خودرا به روی فعالان اقتصادی می بندد چگونه می توان به کسب و کار امید وار بود . امروز بخشی از معادن کشور با کمتر از ظرفیت خود فعالیت می کنند و اگر همین روال ادامه داشته باشد این بخش با شرایط نامناسبی روبرو خواهد شد.

منبع: خبر گذاری تسنیم

تماس با ما:

تلگرام:ahangostarasia@

اینستاگرام:ahangostarasia

بازگشت