اعلام قیمت خودرو جدید ایرانی۱۳۹۷/۱۰/۰۲

اعلام قیمت خودرو تا هفته آینده

وزیر معدن ، صنعت و تجارت گفت:با قیمت گذاری ستاد تنظیم بازار ،قیمت جدید خودرو های پر فروش تا هفته آینده اعلام خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، رضا رحمانی افزود: خودروسازان موظفند خودرو هایی که با قیمت قطعی فرو خته اند با همان قیمت واگذار کنند .رحمانی با اشاره به مصوب فروش خودرو بر اساس حاشیه بازار گفت:هدف اصلی لز این مصوبه کاهش قیمت خودرو در بازار است.

وزیر صنعت افزود : دو علت اصلی بد قولی خودرو سازان در عمل به تعهداتشان مشکلات ورود قطعات  از خارج و کاهش تولید خودرو بود .رحمانی با اشاره به 13 هزار خودرو وارداتی در گمرک گفت ،با هماهنگی های صورت گرفته با دستگاه قضایی این خودرو ها به زودی ترخیص می شود وبه دست خریداران و مصرف کنندگان خواهد رسید.

وزیر صنعت گفت : دو خودرو ساز اصلی کشور تنها مجوز پیش فروش 30 در صد از ظرفیت تولیدشان را دریافت کرده اند. وی با اشاره به بازار 70 هزار میلیارد تومانی خودرو در کشور گفت:500 هزار نفر در 2 هزار واحد صنعتی قطعه ساز در 15 استان کشور در این صنعت مشغول به کار هستند .

رحمانی افزود: چند ماه پیش تولید خودرو در کشور به شدت کاهش یافته بود ودر وضعیت خطر ناکی بودیم اما اکنون روند نزولی تولید خودرو کاهش یافته وشاهد افزایش تولید هستیم .

وی گفت :هیچ دلیلی  برا افزایش قیمت کالا های اساسی که با نرخ 4 هزارو 200 تومانی به کشور وارد می شوند وجود ندارد .رحمانی افزود در تامین کالاهای اساسی مشکلی نداریم اما مشکل اساسی در شبکه توزیع است که این کالاها به دست مرد م نمی رسند ورضایت مندی عمومی در این زمینه وجود ندارد .

 وی گفت در فر آیند توزیع کالا های اساسی بازنگری کرده ایم.رحمانی با اشاره به تشدید کنترل ها و نظارت ها در بازار افزود ؛در هشت ماهه اول امسال بیش از 2 میلیون بازرسی در کشور صورت گرفته است .

منبع: تی نیوز

تماس با ما:

تلگرام:ahangostarasia@

اینستاگرام:ahangostarasia

بازگشت