قیمت مسکن۱۳۹۷/۰۹/۲۹

دنیای اقتصاد: مشاوران املاک مناطق مختلف شهر تهران خبر می دهند عرضه کنند ه گان واحدهای نوساز ،نسبت به قیمت های پیشنهادی نامتعارف خود عقب نشینی نمی کنند.

به گفته آنها ،عمده مالکان و سازندگان واحد های نوساز با وجود ارائه قیمت های پیشنهادی بسیار متفاوت با قیمت میانگین و کاهش معنادار حجم معاملات خریدو فروش  در منطقه که نشانه ای از نزدیک شدن بازار مسکن به ایستگاه رکود معاملاتی دارد ،  ترجیح می دهند فعلا به فروش واحد خود اقدام نکنند . این در حالی است که توان خرید بخش زیادی از متقاضیان با قیمت های پیشنهادی آنها هماهنگی ندارد .گزارش بانک مرکزی نشان می دهد در حال حاضر منطقه یک بالاترین ،و منطقه 19 شهر تهران پایین ترین متوسط قیمت آپارتمان در هر متر مربع را ادارا هستند.

بررسی ها نشان می دهد در نیمه پاییز متوسط خرید و فروش آپارتمان  های  مسکونی در منطقه یک  به 19 میلیون و 630 هزار تومان ودر منطقه 19 به حدود 4 میلیون تومان در هر متر مربع رسیده است .این درحالی است که بعضا قیمت پیشنهادی واحد های نوساز در هر متر مربع در هر یک از این مناطق بسیار فراتر است. جست وجوی قیمت پیشنهادی آپارتمانهای نوسازنشان می دهد به عنوان مثال در محدوده سعادت آباد (منطقه دو)قیمت پیشنهادی آپارتمان نوساز  از متری 19 میلیون تا 40 میلیون ارائه می شود . این در حالی است که متوسط قیمت آپارتمان مسکونی در منطقه دو حدود 14 میلیون تومان در هر متر مربع بر آورد شده است .مشاوران املاک با اشاره به نزدیک شدن بازار مسکن به ایستگاه رکود به دارندگان واحد های نوساز توصیه می کنند فایل های خود را با قیمت مناسب تری به بازار عرضه کنند.

منبع:دنیای اقتصاد

تماس باما:

تلگرام:ahangostarasia@

اینستاگرام:ahangostarasia

 

بازگشت